• Trudna rola projektanta przestrzeni

  Co stoi na przeszkodzie zagospodarowania działki, zgodnie z planem inwestora? Gdy właściciel ma pomysł na zorganizowanie przestrzeni, musi zweryfikować je z architektem i urzędnikiem. Rzadko się zdarza, ażeby udało się wcielić w życie wszystkie plany, ponieważ zwykle projekt zagospodarowania działki jest efektem kompromisów. Inwestorzy najpierw muszą skonsultować swoje pomysły z projektantem, który zna się na rzecz i jego Zadaniem często jest wytłumaczenie, dlaczego nie da się czegoś wykonać, pomimo pięknych planów.

              Projektant zapoznaje się z terenem i stwierdza, że działka nie jest idealnie płaska oraz prostokątna. Kiedy będzie już znał pomysły inwestora, musi zweryfikować uwarunkowania prawne, jakie są narzucone przez stworzone do tego urzędy. Architekt przetworzy wszystkie dane i złoży poszczególne elementy w całość, którą trzeba przedstawić inwestorowi.

   

              Reasumując, rola projektanta przestrzeni nie jest wcale łatwa. Jego praca polega także na relacjach międzyludzkich, ponieważ musi wielokrotnie dać właścicielowi do zrozumienia, że jego pomysły są nierealne, jeśli chodzi o wcielenie ich w życie. Ukształtowanie terenu oraz sąsiedztwo działki to kolejny problem, z którym jednak prawdziwy fachowiec poradzi sobie łatwo. Znacznie trudniejsze jest zrealizowanie zapisów prawnych, a szczególnie wytycznych miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, o ile jest on uchwalony dla danego terenu. Otrzymanie zgody na realizację różnego rodzaju prac może zająć sporo czasu, ale na to musi się przygotować inwestor. Zadaniem projektanta jest poinformowanie go o tym. Kiedy przestępuje się już do konkretnych prac, przydać się mogą produkty wysokiej klasy, które są dostępne na tej stronie internetowej: http://www.feldhaus.pl/


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :