• Przygotowanie kuchni na poddaszu

              Poddasze bywa wykorzystywane do różnej roli w domu. Można w nim na przykład urządzić kuchnię. Kłopot sprawiają co prawda skośne ściany, jednakże na wszystko znajdzie się interesujący sposób, ażeby w takiej kuchni na wysokościach było naprawdę wygodnie.

              W tym pomieszczeniu ważne jest oświetlenie dzienne. Jak wpuścić do kuchni słonce, żeby nie oślepiało i nie nagrzewało zbytnio w upalne dni? Jeżeli jest taka możliwość, warto umieścić kuchnię po stronie północnej lub wschodniej, ponieważ wtedy czas wpadania słońca do środki będzie krótszy. Z całą pewnością dobrym pomysłem na oknach rolety, ponieważ w najcieplejsze dni pozwolą one kontrolować dostęp światła słonecznego w kuchni.

              Eksperci podkreślają, że łączna powierzchnia okien dachowych powinna stanowić maksymalnie 10 procent metrażu podłogi. Typ okna zależy od kąta nachylenia – im mniejszy, tym okno powinno być dłuższe. Poza tym, kilka mniejszych okien spowoduje, że kuchnia będzie znacznie lepiej oświetlona, aniżeli przy jednym, większym.

   

   


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :