• Łazienka na poddaszu

  W jednym z poprzednich postów pisałem o urządzaniu kuchni na poddaszu. Tym razem postanowiłem napisać kilka słów o urządzaniu łazienki na poddaszu. Kiedy mamy niezagospodarowane poddasze możemy je dowolnie urządzić – sporo osób decyduje się na urządzenie tam drugiego mieszkania. Jednak jeśli mamy odrobinę odwagi na ekstrawagancję możemy pokusić się na urządzenie u góry dużej łazienki lub wręcz pokoju kąpielowego, gdzie można się relaksować po ciężkim dniu pracy.

  Niezależnie od tego czy chcemy urządzić niewielką łazienkę czy przeznaczyć na ten cel dużą przestrzeń musimy pamiętać o doprowadzeniu mediów na poddasze – wody i prądu. Istotne jest też odpowiednie rozplanowanie ułożenia rur. Tworząc projekt łazienki na poddaszu należy uwzględnić skosy i wybrać takie, które będzie można pod nimi ustawić. Najlepiej zdecydować się na meble wykonane na miarę. Podobnie można uczynić z kabina prysznicową.

  Obecnie bardzo ciekawym trendem jest tworzenie dużych, otwartych przestrzeni podzielonych niepełnymi ściankami działowymi na mniejsze sfery. W taki sposób, dzięki ściankom z luksferów możemy wydzielić część toalety od łazienki.

   

  Łazienkę na poddaszu można też urządzić w różnych stylach. Większość osób decyduje się na klasyczne rozmieszczenie wszystkich urządzeń sanitarnych w łazience – a co byście powiedzieli na wannę wolnostojącą wykonaną z mosiądzu? Albo otwartą kabinę prysznicową bez brodzika? Im bardziej niestandardowe rozwiązanie tym lepiej. Na dole przedstawiam Wam zdjęcia z kilkoma inspiracjami.

   

  Chris Winters / Foter / CC BY-SA
  Chris Winters / Foter / CC BY-SA
  MissChatter / Foter / CC BY
  MissChatter / Foter / CC BY

 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :